KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7667108
nr 766 7108
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Oskar Bergman (1879-1963), Landskap med träd, signerad -1927, motivets mått: 17x25
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
700 kr
Såld:
950 kr
måndag 2 juli 2012
kl 19:45:02
300 kr
800 kr
400 kr
700 kr
800 kr
850 kr
900 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman